żyję zdrowo i w zgodzie z naturą – wywiad

 In motywacja, zdrowie
O

tym jak pracuję, skąd czerpię inspirację, czym jest życie w harmonii i z jakiego powodu najczęściej chorujemy,  miałam przyjemność rozmawiać z moją przyjaciółką, wspaniałym fotografem i grafikiem Basią Zając.

 

Życie w harmonii to szacunek do siebie i każdego człowieka.

O jaką pomoc mogą zwrócić sie do Ciebie  Klienci?

Do mojego gabinetu przychodzą zarówno ludzie zdrowi jak i z różnymi dolegliwościami. Ludzie chorzy to zazwyczaj Ci, którzy zaburzyli harmonię życia i szukają sposobów na jej odzyskanie. Nie jestem lekarzem, więc nie stawiam diagnoz w rozumieniu medycyny konwencjolanej. Szukam zaburzeń, przejawów rozregulowania organizmu, w tym celu wykorzystuję japońską metodę i aparat Ryodorku. Wyniki badania pokazują stan energetyczny wszystkich głównych narządów, co pozwala stwierdzić z ogromną precyzją w jakim narzządzie istnieje zaburzenie. To jest tylko jeden z elementów w poszukiwaniu przyczyn choroby, dolegliwości. Często pytam o relacje z bliskimi umiejętność zaspokajania własnych potrzeb, troskę o siebie.  Zadaję również pytania o kwestie fizjologiczne co w dalszej rozmowie pozwala wyciągnąć cenne wnioski i dobrać właściwe zalecenia. Przyglądam się twarzy, oglądam język, obserwują ciało, słucham głosu, jego tonu jak i wyrażanych słów. Daję szansę na wypowiedzenie się w kwestii dolegliwości.  Czas nie gra tu roli, przez co wizyty mogą trwać od 1-2 godzin,  a na koniec często słyszę, że sama rozmowa była już super terapią.

Mówisz, że ludzie chorują, gdyż zaburzyli harmonię życia. Co dla Ciebie oznacza życie w hamonii?

Dla mnie to szacunek do siebie i każdego człowieka. To poszanowanie dla otaczającej nas Natury i otaczającego Świata.

Życie w harmonii to świadomość swoich słabości i swojej niedoskonałości, akcpetowanie i kochanie siebie taką jaką jestem. To po prostu życie w zgodzie ze sobą.

Życie w harmonii to też wdzięczność za wszystko,  wyrażana każdego dnia, to dążenie do stawania się coraz lepszym człowiekiem.

Życie w harmonii dla mnie to również wewnętrzna pokora i zgoda na wszystko co wydarza się w moim życiu.

Żyję zdrowo i w zgodzie z Naturą….. Co to dla Ciebie oznacza?

Troszczę się o siebie najlepiej jak potrafię. Mam swoją pasję,  którą mogę się dzielić z innymi, aktywnie uprawiam sport. Przestrzegam też rytmu dnia jaki nadaje natura – nie zarywam nocy, wstaję wcześnie by pobiegać, odżywiam się tym co oferuje Matka Ziemia.  Jeśli zatroszczymy się odpowiednio o siebie,  to ciało i dusza odwdzięczą się dobrym zdrowiem i samopoczuciem.

Posiadasz ogromną wiedzę z zakresu Medycyny Chińskiej i Naturoterapii. Czy planujesz dzielić się nią nie tylko indywidualnie w Gabinecie z Klientami,  ale w jakiejś innej formie?

Tak, to jest moje marzenie i plan do realizacji na najbliższe lata J. Wiem, że coraz więcej ludzi, być może często zmęczonych już stosowaniem leków, poszukuje informacji, co robić by być zdrowym i witalnym,  albo jak odzyskać zdrowie w inny sposób, szczególnie  kiedy stosowane przez nich metody nie przynoszą efektów.  Sprawi mi więc ogromną przyjemność i satysfakcję dzielenie się tym wszystkim podczas organizowanych przeze mnie warsztatów,  a tematów spotkań mam bardzo wiele. Moje pierwsze warsztaty już się odbyły. Wprowadziłam na nich moich uczestników w świat Medycyny Chińskiej i  filozofii wschodu . Pokazałam też nieco inny sposób patrzenia na choroby i dolegliwości – nie tylko z punktu widzenia symptomów w ciele i ich leczenia, ale zachęciłam przede wszystkim do poszukiwania przyczyn. Do patrzenia na chorobę jak na wołanie naszego ciała o uwagę i troskę,  o potrzebę zwrócenia się ku sobie. Być może też do konieczności zweryfikowania dotychczasowego życia, nawyków, poglądów. Tylko praca w kilku obszarach naszego życia w przypadku choroby może nam pomóc w odzyskaniu zdrowia i witalności.

Bardzo się cieszę się, że warsztaty bardzo się podobały, ogrom przekazanej, cennej wiedzy do wykorzystania na co dzień. Kolejne, równie interesujące już w przygotowaniu.

Gdybym chciała zgłębić Świat Terapii Naturlanych co byś mi poleciła?  

Zdecydowanie polecam naukę w  Studium Edukacji Ekologicznej we Wrocławiu. Otwiera niesamowite horyzonty. Zdobędziesz wiedzę z wielu obszarów, zmienisz sposób patrzenia na wiele spraw. Możesz  znaleźć interesujące kursy, możesz też przyjść do mnie na warsztaty  ZAPRASZAM. Zależy na ile chcesz się zgłębić  ten temat. Nauka trwa latami i prawdę mówiąc nie kończy się J. Warto do tego włączyć praktykę, stosować zdrowe zasady i mądrości wschodniej kultury na co dzień. Wtedy będzie miało to zdecydowanie większą wartość. Polecam Ci też jako Kobiecie wspaniałą książkę „Ciało Kobiety, mądrość  Kobiety „Dr Christiane Northrup. Inspirują mnie również Siergiej Łazariew, Osho.

Co poradziłabyś czytelnikom na zakończenie naszej rozmowy?

Z własnych obserwacji, szczególnie w najbliższym otoczeniu znajomych,  widzę dużą łatwość w sięganiu po farmaceutyki. Jeśli pojawi się jakikolwiek ból od razu sięgamy po tabletki. Bez chwili refleksji…Ten ból jest dla nas tylko sygnałem, że ciało chce nam coś powiedzieć, zwrócić na coś uwagę. Zatrzymajmy się na chwilę,  popatrzmy na nasz styl życia, wsłuchajmy się w siebie, a odpowiedź przyjdzie sama. Weźmy odpowiedzialność za swoje zdrowie i samopoczucie. Mamy wszystko czego nam trzeba w nas samych,  do tego by być zdrowym J  tylko nauczmy się z tego korzystać. Życzę też  wszystkim mądrości w dokonywaniu codziennych wyborów, spokoju umysłu , radości i miłości,  bo to one warunkują jakość naszego życia, nasze zdrowie i harmonię.

Potrzebujesz więcej porad dotyczących swojego zdrowia zajrzyj na moją stronę lub zarezerwuj wizytę www.życiewharmonii.pl

Leave a Comment

0