Czy Jesteś szczęśliwy?

 In stres, zdrowie
K

ilka lat temu byłam na wspaniałym wykładzie prof. Zbigniewa Królickiego (gorąco polecam!) Metoda Silvy w Biznesie. Chciałabym z Wami podzielić się dzisiaj trochę tą wiedzą otrzymaną od Pana Królickiego, zachęcając jednocześnie do udziału w tych warsztatach. Szczegóły i terminy śledźcie na stronie: www.atn.edu.pl 

Każdy chce być szczęśliwy ale czy wiesz co ma największy wpływ na poczucie naszego szczęścia?

Spokój wewnętrzny lub inaczej równowaga duchowa.

Życie w zgodzie z własnymi ideałami, wartościami, akceptacją siebie i otoczenia, to coś do czego dążymy podświadomie przez cały czas. To podstawa szczęścia, radości i zadowolenia. Każdy z nas, każdego dnia, czy to w życiu osobistym czy zawodowym staje przed różnymi dylematami, musi podejmować różne decyzje, wybory, czy opowiadać się po którejś stronie. Stawiajmy sobie zawsze w takich sytuacjach pytanie „Jak się z tym wyborem, tą decyzją czuję? Odpowiedź zawsze powinna być twierdząca i pozytywna!

Spokój wewnętrzny daje nam siłę, pewność, mocne oparcie, eliminuje lęk i niepokój i jest niezbędny przy obronie własnego zdania, jest kluczem do naszego szczęścia. Wymaga to od nas ciężkiej pracy polegającej na eliminacji z życia kłopotów, napięć, lęków, uczucia żalu, gniewu, zwątpienia, poczucia krzywdy, niskiej samooceny.

Ciało i zdrowie – o swoim ciele i zdrowiu przypominamy sobie wtedy gdy samo upomina się o swoje miejsce i należyte mu prawa Pochłonięci realizacją celów, pracą, karierą, pasjonującymi zajęciami odsuwamy sprawy zdrowia na później a powinny być one jednym z naszych kluczowych celów. Biolodzy twierdzą że życie człowieka zaprogramowane jest na 120 lat, zaplanujemy więc sobie długie zdrowe życie tak by przy problemach około 60-tki powiedzieć sobie „mały kryzys na półmetku” .
Nasze ciało samo dąży do regeneracji i samo naprawiania, wystarczy mu po prostu nie przeszkadzać. Wyeliminujmy negatywne czynniki zewnętrzne, czynniki środowiskowe i destrukcyjne czynniki wewnętrzne (psychiczne i emocjonalne) a zdrowie i energia pojawią się spontanicznie.

Pomocni ludzie – To po prostu udane, pełne akceptacji i miłości związki z ludźmi. Czy wiesz, że Twoje stosunki z otaczającymi cię ludźmi są miarą Twojego człowieczeństwa?
Jedna z grup otaczających nas osób są ci, których kochamy i na których nam bardzo zależy, ludzie którzy kochają nas i którym zależy na nas. Jeśli nie mamy nikogo takiego, jest to poważny sygnał alarmowy, gdyż te relacje są dla nas najważniejsze. Przy różnych okazjach życzymy sobie zdrowia, szczęścia, powodzenia w interesach, pieniędzy. Zacznijmy życzyć obecności kogoś bliskiego, bo jaki jest pożytek z tych pierwszych, jeśli nie mamy koło siebie ukochanych osób?
Są też koło nas przyjaciele i znajomi. Relacje z tą grupą osób mówią o naszym funkcjonowaniu w społeczeństwie. W sposobie i umiejętności współżycia z innymi wyraża się nasz stosunek do świata. Znajdujmy jak najwięcej czasu dla swoich bliskich i znajomych.
Będą też obok nas ludzie obojętni, przypadkowo spotkani, pozornie nic nie znaczący. To jak do nich podchodzimy i ich traktujemy to kwintesencja naszego człowieczeństwa. Nigdy nie wiemy kto tak naprawdę stoi na naszej drodze , nie raz pewnie słyszałeś na różnych szkoleniach o skromnie ubranym, niepozornym milionerze w salonie samochodowym, który dzięki dobremu potraktowaniu w efekcie przyniósł milionowe zyski firmie
Będziemy się też spotykać z ludźmi, których z jakiegoś powodu nie lubimy, którzy mają nad nami władzę np. ekonomiczną hierarchiczną, duchową, emocjonalną, którzy naszym zdaniem będą chcieli nas zniszczyć, upokorzyć, ośmieszyć, którzy będą odczuwali małpią satysfakcję gdy nam dokuczą, powiedzą coś złego, sprawią przykrość. Uważamy ich za naszych wrogów, przeciwników. Bardzo często nasze problemy w relacjach z tymi ludźmi wynikają z tego, że nie możemy zaakceptować nie człowieka, ale wyobrażenia o nim, które sami stworzyliśmy w naszym umyśle na podstawie obserwacji zachowań, opinii innych ludzi, analizy sytuacji. Bardzo często przy bliższym poznaniu okazuje się, ze jest to wartościowa i przemiła osoba.

Niezależność finansowa – to nie prawda, że pieniądze szczęścia nie dają, to miłość do pieniędzy nie daje szczęścia, a to różnica Aby zrobić krok ku niezależności finansowej trzeba zmienić stosunek do pieniędzy i dóbr materialnych. Przede wszystkim ustal dokładnie „ile” to dla ciebie wystarczające. Powinno to być tyle, żebyś przestał się martwić o pieniądze, przestał o nich myśleć abyś mógł pracować dla siebie, otaczających cię ludzi a nie dla pieniędzy. Pieniądze lubią też plany, inwestycje, poważne traktowanie. Pieniądze lubią szacunek i są wrażliwe na to jak je traktujesz. Nie zostawiajmy niezależności finansowej przypadkowi, łutowi szczęścia, losowi, loterii. Takie sposoby jak np. Toto Lotek są dobrym źródłem pieniądza ale tylko dla tych, którzy to wymyślili i prowadzą Zaplanuj precyzyjnie swoją sytuację finansową. Ile chciałabyś zarabiać za rok, dwa za pięć. Dlaczego akurat tyle i na co ci to będzie potrzebne. Stwórz w swojej wyobraźni swoją wymarzoną sytuację finansową, np. jak będzie wyglądał stan twojego konta.

Samorealizacja i twórczość – Każde twoje działanie powinno dawać ci satysfakcję i poczucie, że jest lepiej niż było. Potraktuj siebie jako inwestycję, staraj się być coraz lepszym człowiekiem. Pamiętaj, że to, że ty będziesz tak o sobie myślał to trochę za mało. Ważne aby inni tak zaczęli myśleć o tobie Ucz się, czytaj, pisz, chodź na kursy, seminaria, słuchaj. Naucz się gospodarować czasem i samym sobą. Pamiętaj o swoich rozrywkach, hobby, zainteresowaniach. Realizuj je. Bądź ekspertem w swoich zainteresowaniach. Stwórz coś swojego, coś indywidualnego i niepowtarzalnego. Poznawaj ludzi i poznawaj samego siebie. Samopoznanie to rozwój świadomości. Staraj się mierzyć do wysokich celów. Otaczaj się ludźmi, którzy myślą i działają podobnie jak ty albo są dla ciebie wzorami.

Misja. Własne JA – Misja to inaczej cel życia. Ważniejszy od pozostałych. To nadrzędna zasada, której podporządkowujesz wszystkie inne dążenia i działania. Pomyśl co jest dla ciebie źródłem największej satysfakcji, co sprawia ci największą przyjemność, kiedy czujesz się tak naprawdę szczęśliwy, bez żadnego ale. Jakie działania dają ci poczucie pełni życia, sensu, znaczenia? I rób to!

Leave a Comment

0