Porady

 
Zdrowie kobiety

Zdrowie kobiety

Czy troszczysz się o siebie wystarczająco dobrze? Czy nie rezygnujesz z marzeń by zadowolić innych? Zachowujesz równowagę między dawaniem i braniem? Czy targają Tobą wciąż negatywne emocje? Zdrowie każdej kobiety kryje się w odpowiedzi na te i wiele innych ważnych pytań, które warto sobie zadawać każdego dnia.

Więcej »

Zioła

Towarzyszą człowiekowi od zarania dziejów, uzdrawiając, ratując czasem życie, ciągle jednak nie doceniane. Poznaj ich moc i skuteczność w leczeniu wielu dolegliwości. Większość z nich jest dostępna na polach, łąkach i w lasach, sięgnij więc po nie samodzielnie, za każdym razem, gdy tylko będziesz potrzebować.

Więcej »
Energia życiowa

Energia życiowa

Decyduje ona generalnie o naszym życiu, również jego długości – o naszym zdrowiu, wyglądzie zewnętrznym, samopoczuciu, witalności, sukcesach zawodowych czy dobrych relacjach. W pędzącym świecie i ciągłej pogoni bardzo łatwo ją utracić, a jak odzyskać i jak o nią dbać? Są sprawdzone i skuteczne sposoby, warto je praktykować każdego dnia.

Więcej »
 
Dietoterapia

Dietoterapia

Pożywienie powinno służyć zdrowiu, a nie je niszczyć. Co warto wiedzieć o produktach, które wchodzą w skład codziennej diety? Jak wykorzystać ich lecznicze właściwości? Jak z pożywienia zrobić najlepszą terapię dla różnych dolegliwości? O zasobach energii życiowej decyduje właściwe odżywianie , dlatego warto przywiązywać uwagę do jego jakości.

Więcej »
Spacer nad morzem

Twoje ciało twoim przyjacielem

Nie oddawaj pochopnie swojego ciała w obce ręce. Poznaj je, zaufaj mu, naucz się słuchać i interpretować sygnały przez nie wysyłane. Ciało ma niesamowitą zdolność samouzdrawiania, jeśli tylko stworzy się mu odpowiednie środowisko i sprzyjające warunki. Popatrz na nie z miłością i szacunkiem, zaakceptuj niedoskonałości, jest tego warte.

Więcej »

Natura ma przepis na wiele chorób

W dobie intensywnego rozwoju farmakologii nie rośnie liczba zdrowych ludzi, wręcz przeciwnie, zdrowy człowiek staje się rarytasem. Nie o to więc chodzi, by zastosować odpowiedni lek, lecz by wyeliminować to co szkodzi i odnaleźć równowagę w różnych obszarach życia. Odpowiednia dieta, zioła, relaksacja, wyciszenie umysłu i emocji, to tylko kilka przykładów, gdzie natura zdziała cuda.

Więcej »
 
Wpływ emocji na zdrowie

Wpływ emocji na zdrowie

Od wieków wiadomym jest, że stan umysłu ma wpływ na stan ciała i jego zdrowie. Negatywne emocje potrafią być bardzo destrukcyjne i mogą stanowić zapalnik dla wielu poważnych chorób. Nie można przywrócić zdrowia skupiając się jedynie na zdrowym odżywaniu, bez pracy mającej na celu wyciszenie umysłu i przywrócenie równowagi emocjonalnej.

Więcej »