O mnie

 
Katarzyna Dobrowolska

Katarzyna Dobrowolska

Nazywam się Katarzyna Dobrowolska.

Jest mi bardzo miło powitać Cię na mojej stronie. Nie wiem czy szukasz dla siebie alternatywnych metod, innych niż te oferowane przez współczesną medycynę, czy z ciekawości, czy po prostu jesteś otwarty na nową wiedzę i szukasz różnych informacji na temat zdrowia. Jakikolwiek masz powód, mam nadzieję, że zostaniesz ze mną na dłużej. Ja obiecuję dzielić się z Tobą wspaniałą wiedzą, która uwierz, odmieniła życie bardzo wielu osób. Moje również. Wierzę, że to dla Ciebie nie będzie bez znaczenia.

Ponad 10 lat temu w poszukiwaniu dla siebie alternatywnych metod rozpoczęłam swoją przygodę z Filozofią Wschodu i Medycyną Chińską, która nieprzerwanie trwa do dziś. Zdobywana wiedza i potwierdzanie jej mądrości i skuteczności w praktyce, tysiące obserwacji u wielu osób, diametralnie zmieniły moje poglądy na postrzeganie tego czym jest choroba, jak skutecznie ją leczyć z wykorzystaniem darów natury czy jaki wpływ na zdrowie mają nasze emocje.

Dziś wiem, że wyjście nawet z poważnej choroby jest możliwe dzięki naturalnym metodom, lecz wymaga pracy własnej - pracy nie tylko z dietą, ale i z emocjami, budowaniem świadomości tego co szkodzi, umiejętności obserwacji własnego ciała, wyciągania na ich bazie odpowiednich wniosków i w końcu dokonywanie najlepszych dla zdrowia wyborów.

Nie każdy jest gotowy by podjąć wysiłek, utrudnia to dodatkowo obietnica ze strony przemysłu farmaceutycznego, że niemal na każdą dolegliwość jest cudowna pigułka, która na pstryk przywraca dobre samopoczucie, usuwa dotkliwy ból.

By być zdrowym nie wystarczy właściwa dieta, potrzebna jest też właściwa postawa życiowa, spokój umysłu, uwolnienie od stresu i życie w harmonii z samym sobą i otaczającym światem - z przyrodą i ludźmi dookoła nas.

Z pełną odpowiedzialnością i przekonaniem mogę powiedzieć, że każdy z nas może cieszyć się wspaniałym zdrowiem, samemu radzić sobie z leczeniem wielu chorób bez konieczności posiadania wiedzy medycznej, ale za to z wiedzą o:

  • samym sobie, odczytywaniu różnych symptomów z ciała;
  • o leczniczych właściwościach naszego pożywienia i ziół;
  • o destrukcyjnym działaniu na zdrowie negatywnych emocji;
  • o właściwym oddechu;
  • o aktywności fizycznej i wielu innych ważnych czynnikach.

Moja własna droga do zdrowia stała się w pewnym momencie mojego życia pasją, którą dzielę się dziś z innymi na warsztatach, pisząc artykuły do różnych czasopism czy E-booki dostępne na mojej stronie.

Robię to z ogromną przyjemnością i poczuciem wielkiej satysfakcji wierząc, że pomagam wielu potrzebującym osobom.

Z natury jestem optymistką, pełną radości i wdzięczności za wszystko czego doświadczam każdego dnia - nawet w obliczu pojawiających się trudności, których każdy z nas przecież doświadcza. Bo kiedy życie doświadcza, to jednocześnie uczy – cierpliwości, pokory, spokoju wewnętrznego, harmonii.

Uwielbiam podróżować, poznawać nie tylko nowe miejsca, ale nowych ludzi, a każdy spotkany człowiek jest dla mnie ogromną inspiracją i ciekawą historią.

Uwielbiam czytać, zdobywać nową wiedzę i doświadczenie, gdyż nauka dla mnie to ciągły rozwój osobisty i doświadczanie czegoś nowego. Nie zamykam się w swoich poglądach, jestem otwarta na poznawanie innych punktów widzenia, nowego spojrzenia na wiele spraw.

Moją pasją jest też sport. Dziś już nie tak intensywnie jak jeszcze 10 lat temu, ale rower górski, jogging czy ćwiczenia aerobowe, poprawiające oddech i rozciągające ciało to moja codzienność. Zdaję sobie sprawę i nie lekceważę tego, że aktywność fizyczna jest podstawą dobrego zdrowia i koniecznym uzupełnieniem właściwej diety.

Życzę Ci dużo zdrowia i do zobaczenia gdzieś po drodze