O mnie

 
Katarzyna Dobrowolska

Katarzyna Dobrowolska

Nazywam się Katarzyna Dobrowolska.

Jest mi bardzo miło powitać Cię na mojej stronie. Nie wiem czy szukasz dla siebie alternatywnych metod, innych niż te oferowane przez współczesną medycynę, czy z ciekawości, czy po prostu jesteś otwarty na nową wiedzę i szukasz różnych informacji na temat zdrowia. Jakikolwiek masz powód, mam nadzieję, że zostaniesz ze mną na dłużej. Ja obiecuję dzielić się z Tobą wspaniałą wiedzą, która uwierz, odmieniła życie bardzo wielu osób. Moje również. Wierzę, że to dla Ciebie nie będzie bez znaczenia.

Miałam 42 lata kiedy zdiagnozowano u mnie mięśniaka macicy. Pamiętam dokładnie ten strach, który mnie wtedy ogarnął, nie wiedziałam co robić, a miałam też niewiele czasu na podjęcie ostatecznej decyzji, gdyż operację (Medycyna Zachodnia najczęściej przy takich diagnozach oferuje standardowe rozwiązanie – histerektomia), wyznaczono mi tydzień później.

Tydzień, pomyślałam sobie to nie tak mało, zaczęłam więc intensywnie szukać, czytać wszelkie informacje na ten temat, opracowania medyczne, szczególnie konsekwencje zdrowotne po wykonaniu takiej operacji, poznawać alternatywne metody, by w końcu z pełną odpowiedzialnością, powiedzieć NIE – operacja nie jest dla mnie dobrym rozwiązaniem. To był głos intuicji.

Od tej pory minęło 9 lat.

Bardzo wiele kobiet staje w obliczu poddania się bardzo inwazyjnej operacji - według danych z 2013r. rocznie w Polsce to około 25 tys. Wiem jak ogromny stres towarzyszy tej sytuacji, strach i to poczucie utraty kobiecości.

Nie spodziewałam się, że jedna decyzja podjęta wtedy, diametralnie zmieni moje życie, poglądy, patrzenie na Świat, relacje, a w końcu i moją ścieżkę zawodową.

Dziś, z własnego doświadczenia wiem, że powrót do zdrowia, wyjście z niemal każdej choroby, jest jak najbardziej możliwe dzięki naturalnym metodom, nie odbędzie się jednak z dnia na dzień, nie zadzieje się po zażyciu magicznej pigułki. Powrót do zdrowia to proces obejmujący pracę nie tylko z dietą, ale i z emocjami, budowaniem świadomości tego co szkodzi, umiejętności obserwacji własnego ciała, wyciągania na ich bazie odpowiednich wniosków i w końcu dokonywanie najlepszych dla zdrowia wyborów.

Wypróbowałam na sobie na prawdę wiele metod, terapii, diet, ziół, czasami, przyznaję, oczekując szybkich efektów. Szybko zorientowałam się, że nie tędy droga. By być zdrowym trzeba przyjąć w życiu odpowiednią postawę, do wszystkiego i do wszystkich, do otaczającej Natury i otaczających nas ludzi. Sama dieta, choćby najzdrowsza nie wystarczy. Sami lekarze przyznają, że większość dzisiejszych chorób ma podłoże psychosomatyczne.

W trakcie moich poszukiwań najlepszych rozwiązań dla siebie, gwarantujących zdrowe i szczęśliwe życie, ogromne wrażenie i największy wpływ miała na mnie Filozofia Wschodu i Medycyna Chińska.

Gdybym miała w kilku słowach powiedzieć dlaczego, to pewnie byłoby to:

  • Holistyczne podejście do człowieka – patrzące na jego ciało, umysł, otoczenie w jakim żyje i pracuje, cechy dziedziczone;
  • Szukanie w pierwszej kolejności przyczyn chorób i ich eliminowanie, a nie działanie na symptomy w ciele;
  • Diametralnie różne niż to oferowane w Medycynie Zachodniej diagnozowanie;
  • Przywracanie równowagi i harmonii jako podstawowego warunku dobrego zdrowia.

Przekonałam się, że każdy z nas może cieszyć się wspaniałym zdrowiem, samoleczeniem wielu chorób bez konieczności posiadania wiedzy medycznej, ale za to z wiedzą o samym sobie, z wiedzą o leczniczych właściwościach naszego pożywienia i ziół, o destrukcyjnym działaniu negatywnych emocji na nasze zdrowie, o właściwym oddechu, o aktywności fizycznej i wielu innych ważnych czynnikach.

Poznać i pokochać samego siebie to wspaniałe uczucie, nie jesteś w stanie już wtedy sobie szkodzić złymi nawykami, negatywnymi emocjami czy niewłaściwymi wyborami na co dzień.

Ta znajomość siebie pozwala właściwie interpretować sygnały i symptomy wysyłane przez ciało, a to najważniejszy krok do w trosce o zdrowie.

Moja własna droga do zdrowia stała się w pewnym momencie mojego życia moją pasją, którą dzielę się dziś z innymi.

Wiele lat temu, kiedy sprawdziłam na sobie skuteczność metod naturalnych, pracy z emocjami, z ciałem, pomyślałam, jest tyle osób szukających dla siebie najlepszych rozwiązań, czemu by nie dotrzeć do jak największej ilości z Nich?

I tak oto obok mojego Gabinetu, w którym bezpośrednio pracuję z Klientami, rozwinął się mój blog, na którym dzielę się cenną wiedzą, organizuję cykl warsztatów z profilaktyki zdrowia (szczegóły w zakładce Warsztaty) i piszę publikacje. Wierzę, że znajdziesz wśród nich to co dla Ciebie najlepsze, coś co pomoże Ci rozwiązać niejeden problem, nie tylko zdrowotny.

Z natury jestem optymistką, pełną radości i wdzięczności za wszystko czego doświadczam każdego dnia - nawet w obliczu pojawiających się trudności, których każdy z nas przecież doświadcza. Bo kiedy życie doświadcza, to jedocześnie uczy – cierpliwości, pokory, spokoju wewnętrznego, harmonii.

Uwielbiam podróżować, poznawać nie tylko nowe miejsca, ale nowych ludzi, a każdy spotkany człowiek jest dla mnie ogromną inspiracją. Wystarczy posłuchać jego historii.

Uwielbiam czytać i ciągle się szkolić, gdyż nauka dla mnie to ciągły rozwój osobisty i doświadczanie czegoś nowego. Nie zamykam się w swoich poglądach, jestem otwarta na poznawanie innych punktów widzenia, nowego spojrzenia na wiele spraw.

Moją pasją jest też sport. Dziś już nie tak intensywnie jak jeszcze 10 lat temu, ale rower górski, jogging czy ćwiczenia aerobowe, poprawiające oddech i rozciągające ciało to moja codzienność. Zdaję sobie sprawę i nie lekceważę tego, że aktywność fizyczna jest podstawą dobrego zdrowia i koniecznym uzupełnieniem właściwej diety.

Prywatnie jestem mamą dwójki wspaniałych, dorosłych dzieci i partnerką wspaniałego mężczyzny. Uwielbiam spędzać wspólnie z nimi każdą wolną chwilę, słuchać i patrzeć jak na najpiękniejsze zjawiska na Ziemi.