Świecowanie uszu

 

Świecowanie uszu

Świecowanie uszu

Świecowanie uszu – poznaj jedną ze znanych naturalnych metod terapii naturalnej.

Choć nie uznawana przesz współczesną medycynę, lub bardzo sceptycznie traktowana, należy do jednej z najstarszych metod stosowanych na całym świecie przez coraz szerszą grupę naturoterapeutów. Jej korzenie mają swoje źródło w kulturze chińskiej, tybetańskiej czy egipskiej.
Dziś medycyna zachodnia na wszystko potrzebuje dowodów naukowych by uznać coś za właściwe, skuteczne, akademickie. Szkoda, że w leczeniu ludzi odrzuca się to co naturalne, nieinwazyjne a przynoszące pozytywne efekty choćby na zasadzie efektu placebo. Często to wiara czyni cuda, wiara pacjenta. Czasem zamiast lekarza wystarczy dobry terapeuta, który ma czas na rozmowę i wysłuchanie danej osoby. Bo nie ma nic bardziej terapeutycznego niż zrzucenie z siebie napięć, pozwolenie sobie na wygadanie czy chwila relaksu, choćby podczas zabiegu świecowania uszu.

Świecowanie uszu – jakie są najczęstsze wskazania do stosowania tej metody?




Wskazania do zabiegu

Zabieg najczęściej wykonywany jest w celu oczyszczenia ucha z nadmiaru woskowiny i produktów wydzielania gruczołów łojowych. Nie mniej jednak jest wiele innych powodów, dla których warto wypróbować jego terapeutyczne właściwości. Zabieg ten będzie wskazany dla osób, które zmagają się:

  • Z zaburzeniami w ostrości słuchu lub szumami usznymi,
  • Mają częste przeziębienia z powodu spadku odporności organizmu,
  • Cierpią na różnego rodzaju bóle głowy, również migrenowe,
  • Mają zaburzenia snu i nadmierną pobudliwość.

WAŻNE! Stosowane w zabiegach świece nie są lekarstwem, dlatego w przypadku jakichkolwiek dolegliwości wskazana jest zawsze konsultacja lekarska.




Przeciwwskazania

Świecowanie uszu – jakie są przeciwskazania do stosowania tej metody?

  • Nie wolno go stosować w przypadku wycieków ropnych z ucha lub stanów zapalnych. Bezwzględnie wymagana jest w takim przypadku konsultacja z lekarzem;
  • Nie stosujemy zabiegu w przypadku jakichkolwiek infekcji bakteryjnych;
  • Przeciwskazaniem jest też uszkodzenie błony bębenkowej i przewodu słuchowego zewnętrznego;
  • Zabieg nie może być stosowany w przypadku procesów nowotworowych w obrębie głowy.

Produkty pszczelarskie stosowane do produkcji świec mogą uczulać, więc osoby reagujące alergicznie na te produkty, również nie powinny poddawać się takim zabiegom.




Świecowanie uszu – jak wygląda taki zabieg?

Jest to wyjątkowo relaksujący zabieg, gdyż odbywa się w pozycji leżącej bocznej, przy relaksującej muzyce i zapachu świec oraz olejków eterycznych. W celu zabezpieczenia ucha i całej okolicy głowy przykrywa się tą część papierowym ręcznikiem z wycięciem na ucho.

By poprawić krążenie dla jeszcze lepszego efektu zabiegu, w ucho wmasowuje się krem. Do zabiegu wykorzystuje się specjalne świece, w skład których wchodzi naturalny wosk pszczeli, włókno lniane i ekstrakt miodowy. Świece mają postać rurki od środka wyłożone blaszką. To na niej zbierają się wydobywające się z ucha różnego rodzaju zanieczyszczenia. Zabieg jest bezpieczny, gdyż świecę umieszcza się w uchu nie głębiej niż na 1 cm. Po odpaleniu świecy słyszy się bardzo relaksujący dźwięk jej powolnego spalania – efekt kominka i palącego się w nim drewna. Bardzo relaksujące i wyciszające. Po zakończeniu zabiegu i wyjęciu świecy z ucha można sprawdzić rozwijając świecę ile w jej środku nagromadziło się zanieczyszczeń.




Świecowanie uszu – jakich możesz spodziewać sie efektow?

Zabieg świecowania dzięki tworzącemu się w uchu podciśnieniu, ma na celu wyciągnięcie różnego rodzaju zanieczyszczeń z jego wnętrza. Osoby poddające się świecowaniu twierdzą, że dzięki temu udrażnia się ich nos, przez co lepiej oddychają, poprawia się też jakość słuchu. Ciepło, które powstaje podczas zabiegu rozszerza naczynia krwionośne, poprawia krążenie krwi i limfy w okolicach ucha i zatok, dzięki czemu wzmocniony zostaje układ immunologiczny.

Niewątpliwą zaletą tych zabiegów jest bardzo przyjemny ich przebieg, pozwalający na pełną relaksację i wypoczęcie osoby korzystającej z tej terapii.




Świecowanie uszu – co jeszcze powinieneś wiedzieć?

Wskazane jest aby zabieg wykonać w cyklu powtórzeń od 8-10 zabiegów, nie częściej niż 2-3 razy w tygodniu. W dniu wykonania zabiegu należy unikać mycia głowy i przeciągów. Zabieg wykonuje się zawsze dla obu uszu, zaczynając od ucha „zdrowszego”.