Zdrowie kobiety

 
Dno miednicy, na którym wspierają się między innymi macica, pochwa i odbytnica, można porównać do podłogi w mieszkaniu. Aby mogła ona utrzymać ciężar wyposażenia tego naszego mieszkania musi mieć solidną konstrukcję w postaci belek czy wsporników, na których jest położona.(...)
W Polsce co roku ok. 60 tys. Polek (z różnych wskazań wymienionych niżej) kierowanych jest na histerektomię, w Niemczech jest to aż ponad 130 tys. kobiet rocznie.
Problem nietrzymania moczu dotyka kobiet głównie w przedziale między 40 a 60 rokiem życia, by po 60 roku stać się problemem powszechnie występującym. Statystyki wskazują, że co druga z pań po menopauzie doświadcza problemu.
Szacuje się, że każdego roku aż 55 tysięcy Polek jest poddawana zabiegowi usunięcia macicy, głównie właśnie z powodu mięśniaków. Łatwość w wykonywaniu tak wielu zabiegów wynika prawdopodobnie z tego, że nasza współczesna medycyna traktuje macicę jako zbędny narząd, szczególnie kiedy kobieta nie decyduje się już na urodzenie dzieci, lub jest w wieku, kiedy ich po prostu mieć już nie może.
Na pojawiające się choroby należy zawsze patrzeć nie tylko z perspektywy symptomów w ciele, ale również stanu emocjonalnego i psychicznego. Jeśli same o siebie wystarczająco nie zadbamy, szczególnie w sferze emocjonalnej, to żaden lekarz, ani lek, ani też zabieg czy operacja, nie pomogą przywrócić utraconego zdrowia.
Menopauza, klimakterium, zaburzenia hormonalne, przekwitanie, etap w życiu kobiety pomiędzy okresem prokreacyjnym a starzeniem się - takie określenia znajdziemy drogie panie wpisując w Google hasło menopauza, a za nimi serię dolegliwości z nią związanych. Bardzo łatwo uwierzyć, że to koniec kobiecości, witalności, atrakcyjności i poczuć się na prawdę staro.
Tak bardzo wiele kobiet cierpi dziś na te dwie dolegliwości, że często traktuje się je jako poważne stany chorobowe podlegające leczeniu medycznemu, polegającemu na zażywaniu hormonów, antydepresantów czy innych syntetycznych leków. Nie polecam, zachęcam natomiast to przyjrzenia się sobie, swoim nawykom, ...
Różnego rodzaju dolegliwości związane z menstruacją potrafią zaburzyć rytm dnia nie jednej Pani. W skrajnych przypadkach nie pozwalają wyjść nawet z domu przez dzień lub więcej lub powalają do łóżka z uporczywymi bólami. Nadmierne krwawienie menstruacyjne, anemia z nim związana, ...
Ile z nas stojąc przed lustrem ciągle jest z czegoś niezadowolona. Za gruba, za chuda, za niska, za wysoka, piersi za małe, za obwisłe, za duże. Sprawdź jak się czujesz ze swoim ciałem, popatrz na siebie w lustrze, na swoje nagie odbicie, co widzisz? Kogo widzisz? Czy akceptujesz siebie taką jaka jesteś? Czy dostrzegasz swoje piękno? ...
Z osteoporozą, jak i z każdym potencjalnym innym zagrożeniem dla naszego zdrowia, można poradzić sobie w naturalny sposób. Umiejętne wykorzystanie pożywienia bogatego w minerały i witaminy, odpowiednia ilość odpoczynku i regeneracyjnego snu, ruch i przebywanie jak najczęściej na świeżym powietrzu, to kluczowe kwestie, ...