Twoje ciało twoim przyjacielem

 
Medycyna chińska patrzy na człowieka holistycznie - uwzględnia nie tylko fizyczne aspekty, (symptomy pojawiające się w ciele), ale przede wszystkim stan emocjonalny i umysłowy człowieka.
Najczęściej spotykanym stanem wewnętrznym jest nadmiar wewnętrznej wilgoci. Można go krótko zdefiniować jako zaburzenie obejmujące nadmiernie mokre lub wilgotne stany wewnątrz organizmu. Pochodzą one głównie z (...)
W ciągu całej doby nasze narządy wykazują się większą aktywnością, innymi słowy są bardzej wydajne, bądź słabszą, kiedy są w tak zwanej fazie wypoczynku. Fazy te mają wpływ na nasze wszystkie funkcje życiowe.
Nadwaga czy otyłość towarzyszą większości współczesnych chorób. Nadmiar kilogramów nie jest kwestią wyłącznie estetyki, to być zdrowym lub nie i znaleźć się w grupie ryzyka.
Trzeba sobie powiedzieć wprost, wszyscy jesteśmy zakażeni pasożytami, mało tego, zakażamy się nimi ciągle i w różnoraki sposób – podczas kontaktu z naszymi ukochanymi zwierzakami, z(...)
Konstytucja z języka łacińskiego constitutio oznacza układ, struktura – stan organizmu uwarunkowany jakością tkanek, czynnością narządów wewnętrznych i regulacyjną działalnością gruczołów dokrewnych. Przejawia się ona w naszym wyglądzie zewnętrznym oraz sposobie reagowania na bodźce zewnętrzne,
Fenomenem jest w Medycynie Wschodu, kiedy lekarz obserwując pacjenta od drzwi wejściowych do momentu, kiedy ten usiądzie na krześle, jest w stanie odczytać niesamowicie dużo wskazówek w celu postawienia trafnej diagnozy. Następnie dochodzi rozmowa z taką osobą, na ile w nią jest pacjent zaangażowany, z jaką energią i siłą wypowiada poszczególne słowa i zdania i w końcu co mówi.
Ból, to ostatnia rzecz jakiej chcemy odczuwać. Świadczą o tym statystyki zażywania tabletek przeciwbólowych, gdzie niestety jesteśmy w niechlubnej czołówce. Powodów do powstawania bólu jest też coraz więcej – siedząca praca przy komputerze, siedzenie w aucie za kierownicą, stres, codzienna gonitwa, coraz szybsze tempo życia.
Nasza twarz zdradza również nasze cechy osobowości, naszą przeszłość czy przyszłość, nasze słabe czy mocne strony, co w powiązaniu ze zdrowiem fizycznym daje naprawdę pełny obraz diagnostyczny. Twarz podzielona jest na kilka stref, popatrzmy więc, co poszczególne mówią o naszym zdrowiu i na co zwrócić szczególną uwagę lub co może budzić nasz niepokój.