Zioła

 
Terapia ziołowa stosowana w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej jest uważana za jedną z kluczowych nie tylko w leczeniu, ale i profilaktyce wielu chorób. W dzisiejszych czasach przy wyborze suplementu ziołowego lub herbaty najważniejsza jest jakość i pewność, że pochodzą one(...)
Według WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) ponad 80% mieszkańców na naszej planecie korzysta z dobrodziejstw ziół i innych naturalnych metod. Jedną z takich cudownych roślin jest Pau d'arco (inna nazwa lapacho).
Dziś moi drodzy, a właściwie moje drogie, o skutecznych ziołach na najczęstsze dolegliwości kobiece. Są one oczywiście uzupełnieniem zdrowej diety, tylko w ten sposób mogą działać kompleksowo i można oczekiwać pozytywnych efektów ich działania.
Jeśli szukamy alternatywnych i naturalnych do farmaceutycznych metod leczenia różnych dolegliwości, to zdecydowanie zioła sprawdzą się w 100%.
Opisane przeze mnie 10 ziół, to taki ziołowy niezbędnik w każdym domu. Wiele z nich jest bardzo skutecznym lekarstwem na choroby żołądka, pęcherzyka żółciowego, wątroby, serca czy nerek – np. mięta, rumianek, krwawnik pospolity, dziurawiec, ostropest plamisty.
Grzyby Shitake, Imbir i Gryka – trzy dary natury o niekwestionowanych właściwościach leczniczych. Stosowane od tysiącleci i coraz bardziej popularne i doceniane dziś.