Alergie - Dieta i zioła - e-book

 

Współcześnie alergie stanowią coraz większy problem zdrowotny, dotykając coraz większą liczbę ludzi na całym świecie. Wzrost zachorowań na alergie obserwowany jest w różnych grupach wiekowych, zarówno u dzieci, jak i dorosłych, co sprawia, że jest to kwestia niezwykle istotna dla społeczeństwa. Według Amerykańskiej Akademii Alergii, Astmy i Immunologii ponad 50 milionów Amerykanów cierpi na alergie. W Polsce cierpi na nie około 12 milionów ludzi. To niemal co trzeci Polak. Ok. 8 mln ma alergiczny nieżyt nosa a ponad 4 mln walczy z astmą.

Konwencjonalne metody leczenia alergii często skupiają się na łagodzeniu objawów za pomocą leków przeciwhistaminowych i obkurczających błonę śluzową. Choć mogą one przynieść tymczasową ulgę, nie rozwiązują one podstawowych przyczyn. Leki dostępne bez recepty są bezpieczne do krótkotrwałego stosowania i mogą szybko złagodzić objawy, choć czasem ich pełne działanie może się pojawić dopiero po kilku dniach. Nie zapewniają one jednak ochrony przed alergiami.

Alergie - Katarzyna Majtczak

Warto zastanowić się nad przyczynami reakcji alergicznych. Zidentyfikowanie pierwotnej przyczyny jest kluczowe dla skutecznej terapii i umożliwia znalezienie właściwej ścieżki powrotu do zdrowia. W niniejszym ebooku bliżej przyjrzymy się zjawisku alergii, ich przyczynom, objawom oraz sposobom leczenia i profilaktyki, aby zapewnić Ci kompleksowe zrozumienie tego palącego problemu zdrowotnego. W moim obszarze zainteresowania leży przede wszystkim szukanie przyczyn chorób, a nie leczenie skutków jak to ma miejsce w przypadku medycyny zachodniej. Dlatego mam ogromną nadzieję, że przedstawione tu spojrzenie Tradycyjnej Medycyny Chińskiej będzie również dla Ciebie inspiracją i motywacją do wdrażania zarówno zasad dietetycznych, jak i zastosowania ziół. Leczenie chorób w rozumieniu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej polega na przywróceniu organizmu do stanu równowagi, która z jakichś przyczyn została zaburzona. Tu poszczególne narządy ciała ludzkiego nie funkcjonują oddzielnie, lecz współpracują i wspierają siebie nawzajem. Dysfunkcja jednego z nich wpływa na cały organizm.

Poradnik jest w formie elektronicznej, link do jego pobrania trafia automatycznie po dokonaniu zakupu na wskazany adres e-mail.