Choroby skóry - e-book

 

Choroby skóry choć nie są zagrożeniem dla życia, to są niezmiernie frustrującym doświadczeniem dla wielu osób i niestety często ”uparte” i trudne do wyleczenia. Trudne być może dlatego, że współczesna medycyna patrzy na nie z wąskiej perspektywy i w celu stłumienia stosuje leki, które po odstawieniu zazwyczaj powodują nawrót choroby.

Dla skuteczności leczenia potrzebne jest szersze, holistyczne spojrzenie, uwzględniające człowieka i jego otoczenie, sposób życia, emocje, a przede wszystkim wspomniany stan zdrowia głównych narządów wewnętrznych. Takie podejście pozwala na znalezienie oraz usunięcie przyczyny choroby, a nie tylko leczenie objawów. Specjalizuje się w tym medycyna chińska, dlatego w tym poradniku znaczną część treści poświęcam jej podejściu do leczenia chorób skóry. Chociaż skupiam się na egzemie i łuszczycy, to wskazówki tu opisane (szczególnie dietetyczne) są uniwersalne, a ich zastosowanie przyniesie szersze korzyści zdrowotne.

Choroby skóry - Katarzyna Majtczak

Walerij Sinielnikow w swojej książce “Tajemnice Podświadomości” pisze, że większość chorób skóry to choroby wewnętrzne z zewnętrznymi objawami na skórze. Wykorzystywanie maści różnego rodzaju w takich przypadkach jest zamazywaniem zewnętrznych przejawów i spychaniem choroby do wnętrza. Autor uważa, że wykorzystywanie zewnętrznych środków to nie leczenie, a tłumienie objawów i że każda choroba to sygnał, że człowiek dokonuje zgubnych działań i dopuszcza do swojej duszy negatywne myśli i emocje. Tylko rozpoznając przyczyny można skutecznie leczyć niemal każdą chorobę, a choroby skóry nie są tu wyjątkiem.

Tradycyjne zabiegi medycyny chińskiej na schorzenia skóry są stosowane w Chinach od 1100 do 221 roku p.n.e. Ziołolecznictwo, akupunktura i chińskie porady dietetyczne stanowią skuteczne metody leczenia powszechnych i nietypowych schorzeń skóry. Chińskie ziołolecznictwo jest skuteczne, ponieważ stara się przede wszystkim korygować wewnętrzne zaburzenia równowagi, a nie leczyć same objawy.

Tradycyjna Medycyna Chińska traktuje wszystkie choroby całościowo, a zaburzenia skóry nie są wyjątkiem. Według jej filozofii większość chorób skóry jest wynikiem tego, że organizm nie jest w stanie całkowicie wyeliminować toksyn. Teoretycznie zdrowy człowiek może i powinien móc wyeliminować toksyny z diety lub środowiska. Jednak wiele osób ma różnego rodzaju nieprawidłowości, dysfunkcję kluczowych narządów, co uniemożliwia całkowitą eliminację toksyn. W rezultacie przesuwają się one w kierunku skóry.

Poradnik jest w formie elektronicznej, link do jego pobrania trafia automatycznie po dokonaniu zakupu na wskazany adres e-mail.