Lecznicze właściwosci kamieni szlachetnych i minerałów - e-book

 

Kamienie szlachetne – co sprawia, że budzą zachwyt i podziw Pań, są inspiracją dla Panów szukających wytwornych prezentów, wykorzystywane przez wielu naturoterapeutów w leczeniu wielu schorzeń?
Z jednej strony jest to zasługa ich naturalnego piękna – połysku, kolorów, blasku, kształtów, z drugiej, tajemnicza energia z nich emanująca, odczuwana często na odległość, czasami podczas bliskiego kontaktu z nimi.

Znane i wykorzystywane od starożytności jako klejnoty, ozdoby naczyń, talizmany czy rekwizyty wykorzystywane do leczenia chorób i dziś zyskują coraz więcej swoich miłośników.
Pamiętam swój pierwszy kontakt z nauką o kamieniach, byłam nimi zaczarowana i oczarowana, z pewnością była to zasługa nie tylko samych kamieni i ich cudownych właściwości, ale też wykładowczyni – kobiety z wielką pasją, wiedzą i miłością do tego co robi.
Litoterapia, bo tak nazywa się sztuka wykorzystywania kamieni w terapiach naturalnych, odkryła przede mną nie tylko nieznany mi dotąd świat kamieni i minerałów, ale też starożytnego Systemu Czakr wywodzącego się z praktyki i filozofii jogi. W systemie tym wyróżnia się siedem czakr podstawowych, które na poziomie fizycznym odpowiadają zwojom nerwowym o wysokim stopniu aktywności nerwowej i gruczołom dokrewnym.

Katarzyna Majtczak

W poradniku dosłownie w kilku zdaniach nawiązuję do tych głównych czakr, by przybliżyć i ułatwić zrozumienie fenomenu działania kamieni i odnieść go do konkretnych schorzeń i narządów.

Ten poradnik powstał z myślą o każdym, kto chce bliżej poznać właściwości kamieni i wykorzystać je dla samego siebie czy dla bliskich. Może się okaże, że pomogą tam, gdzie najmniej się tego spodziewamy? W finansach, miłości, zdrowiu, wyciszeniu negatywnych emocji, zwiększeniu radości i poczucia szczęścia? A może świadomość tego, że tak właśnie działają, pozwoli nam dostrzec w życiu codziennym tego namacalne efekty?

W poradniku znajdziesz informacje o tym:

  • jak wybierać kamienie i czym kierować się podczas ich zakupu,
  • jak je przechowywać i czyścić,
  • jak dzielą się kamienie według różnych kryteriów,
  • jakie dolegliwości na poziomie emocjonalnym i fizycznym leczą,
  • dowiesz się też jakich kamieni kto nie powinien nosić, a jakie bezwzględnie należy posiadać w swojej kolekcji i dlaczego,
  • dowiesz się, co sprawia, że moc niektórych nie działa i dlaczego,
  • dowiesz się też, które z kamieni powinny posiadać tylko jednego właściciela, gdyż są z nim razem do końca jego dni,
  • przybliżę Ci też system siedmiu głównych czakr, z którym litoterapia jest nierozerwalnie związana.

Zapewniam, że posiadając wiedzę zawartą w poradniku nie przejdziesz obojętnie obok witryny sklepu z kamieniami czy biżuterią. Planując zakup kamieni sobie lub być może bliskiej osobie w prezencie, zakupu dokonasz świadomie i zgodnie z najważniejszą potrzebą na dany moment w Twoim lub czyimś życiu. Gdy poznasz kamienie i ich moc, ostrzegam, możesz się uzależnić, ale to dobre uzależnienie.

Być może tylko Cię zainspiruję do poszukiwania, do poszerzania wiedzy, do sprawdzania na sobie i potwierdzania ich skuteczności - to też będzie dla mnie ogromna przyjemność. Zapraszam Cię więc w kolorową, piękną i magiczną podróż, jeśli jesteś gotowy.

Poradnik jest w formie elektronicznej, link do jego pobrania trafia automatycznie po dokonaniu zakupu na wskazany adres e-mail.